Našlaičių traukinys

Knygos viršelis
Mūsų dienų ir prieš devyniasdešimt metų kursavusius našlaičių traukinius menanti Amerika. Dvi labai skirtingos moterys. Netikėtai užsimezgusi draugystė ir likimo padovanota galimybė pradėti naują gyvenimą.
Septyniolikmetė Molė – sudėtingo charakterio našlaitė, kelianti daug problemų ir ilgai neužsibūnanti nė vienų globėjų namuose. Devyniasdešimtemtė Vivjena – turtinga našlė, dienas ramiai leidžianti ištaigingoje viloje vandenyno pakrantėje. Molės ir Vivjenos likimai susitinka, kai už padarytą nusižengimą Molė nusiunčiama į Vivjenos namus – sutvarkyti palėpės, į kurią senolė nebuvo įkėlusi kojos daug metų.
Palėpėje Molė aptinka gausybę senų daiktų. Mergina supranta, kad jie saugo Vivjenos praeitį. Tik kodėl Vivjena nieko nepasakoja apie savo vaikystę ir jaunystę? Kokias paslaptis ir nuoskaudas ji slepia?
Į dienos šviesą ištraukti seni daiktai sužadina prisiminimus ir priverčia Vivjeną prabilti. Ima vertis jos istorija, prasidėjusi prieš beveik devyniasdešimt metų, kai po Ameriką kursuojantys našlaičių traukiniai pakeliui išdalijo šimtus tūkstančių našlaičių juos paimti panorusioms šeimoms – dažniausiai ūkininkams, kuriems buvo reikalinga darbo jėga. Vienas tokių vaikų buvo ir tuomet devynmetė Vivjena...
Paaiškėja, kad Molę ir Vivjeną sieja kur kas daugiau, nei jos būtų galėjusios pamanyti. Ir jiedvi supranta gavusios didelę dovaną – galimybę padėti viena kitai išsigydyti sielos žaizdas, rasti atsakymus į ramybės seniai neduodančius klausimus, išdrįsti pamilti ir pasukti gyvenimą kita linkme.
Sudėtingų išbandymų ir dramatiškų likimo posūkių kupina istorija apie dviejų moterų kelią iš vienatvės į šeimą, teigianti draugystės galią ir įkvepianti bet kokiomis aplinkybėmis mylėti gyvenimą ir niekada neprarasti vilties.
Christina Baker Kline