Bibliotekos lankytojai išbandė "Laisvąjį rašymą"
Balandžio 7 dieną į mažąją Ignalinos viešosios bibliotekos salę susirinko žmonės, kurie susidomėjo nauju psichoterapijos metodu „Free writing“ arba „Laisvasis rašymas“.
Susitikimą moderavo Aleksejus Žaltkovski. Šį metodą išpopuliarino režisierė Julia Cameron, kuri konsultavo po didžiulės sėkmės prasigėrusius draugus. Išleidus filmą, knygą ar kitą kūrinį, kuris tapo bestseleriu, juos slėgė didžiulis spaudimas. Jie privalėjo išleisti ne blogesnį kūrinį. Julia Cameron aptiko, kad jos metodai leidžia žmonėms įgyti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, laisviau kurti ir mėgautis tuo, ką jie daro. Šiuo metodu ir norėjo pasidalinti Aleksejus.
Šis įrankis iki paprastumo banalus. Dalis jam priskiria dienoraščio etiketę, nors tai yra kai kas kitko. Pagrindinis principas: rašyti viską, kas šauna į galvą, nežiūrėti nei sakinių struktūros, nei loginės grandies. Leisti minčių šuolius. Keisti mintis. Sustoti viduryje sakinio ir pradėti rašyti naują mintį. Leisti lietis visoms mintims be jokios cenzūros. Pamiršti apie etalonus. Tiesiog gaminti tekstą. Rašyti taip, kaip išeina.
Kuo vertingas šis įprotis? Jis susijęs su vidiniu kritiku. Jis įtikinėja, kad mes nepakankamai geri, per mažai žinome ar per mažai mokame. Daugiau laisvumo gyvenime galime įgyti suteikdami sau daugiau spontaniškumo. Kai vidinio kritiko klausomasi vis rečiau, jis vis labiau praranda savo galią. Šis metodas skirtas užtildyti vidinį kritiką, išlaisvinti kūrybiškumą ir jausti gyvenime daugiau laisvumo bei pilnatvės.
Nors šiais laikais daugelis renkasi rašyti kompiuteriu, Aleksejus rekomendavo rašyti ranka. Bent kartkartėmis skirti laiko rašymui ranka. Nusimatyti 10–15 min. ir be sustojimo rašyti. Jeigu nežinote ką rašyti, reikia vesti brūkšnį kol ateis į galvą mintis. Jeigu galvoje sukasi nežinau ką rašyti, rašyti: nežinau ką rašyti. Jei galvoje sukasi mintis kokį briedą čia darau, rašyti: „kokį briedą čia darau“. Dar vienas būdas padedantis laisvai rašyti – kelti klausimus. Kodėl aš tai darau? O kas man iš to? Ko noriu ir kodėl? O kokia buvo diena? Tęsti „kodėlčiavimą” ir savęs klausinėjimą. Aptikti visa, kas tau įdomu ir smalsu, ir leisti laisvai lietis mintims.
Rekomenduojama rašyti bent 2–3 kartus per savaitę. Siekiamybė – kasdien atrasti laiko rašymui. Pastebėta, kad naudojant šį įrankį kelis mėnesius, ateina daugiau vidinės ramybės. Žmonės tampa ramesni ir gyvesni.
Aleksejus Žaltkovski norėjo motyvuoti susirinkusius išbandyti šį metodą ir kad jis taptų įpročiu. O ar taps – kiekvieno žmogaus pasirinkimas.